Vragen of afspraak maken?

Stuur ons een bericht op Whatsapp

Nieuwe regels, nieuwe kosten

Onvoorstelbaar, maar waar. De overheid ziet een probleem en de oplossing gaat jou als koper van een woning wéér, geld kosten.

De overheid maakt zich weer eens druk om het “zogenaamd” beschermen van de consument. Totale onzin als je het mij vraagt. Waar het deze keer over gaat? Over de nieuwe verplichting voor taxateurs om een indicatieve risicoclassificatie  voor de fundering toe te voegen aan het taxatierapport. En is de uitkomst van deze indicatie een D of E label? Dan volgt er verplicht een vervolgonderzoek.

iet erg, maar zeg dat dan gewoon. Als je de consument wil beschermen, dan had je het verplicht gesteld bij een verkoop. Net als bij het energielabel. Maar nee, het is alleen verplicht bij een taxatie, en dus bij een financiering.

Verder is het funderingsprobleem in Nederland vrij lokaal. Denk aan Haarlem, waar de oude stad op houten palen ónder zeeniveau is gebouwd. Als daar het grondwater zakt en de palen droog komen te staan, is er een reële kans op houtrot in de fundering. Maar in ons mooie Land van Cuijk ligt het grootste deel van de woningen op hoge zandgrond. “Schrale grond”, zou mijn opa vroeger zeggen. En dan is het aandeel woningen dat op houten paalfunderingen staat te verwaarlozen. Maar goed, ook alle taxaties in onze gemeente moeten vanaf nu door dat hoepeltje springen. Staat jouw woning op kleigrond én is in het postcodegebied veel bebouwing van vóór 1970? Dan heb je al een hoog risico te pakken.

Het wordt nog een hele uitdaging om deze risico’s snel weg te nemen en een financiering rond te krijgen. Dit kan alleen met een bouwkundig rapport (nulmeting) of met een goede onderbouwing van de taxateur. Dit is extra risicovol als je biedt zónder voorbehoud van financiering. En lukt het niet om de risico’s weg te nemen? Dan wil de bank per sé dat potentiële herstelkosten meegefinancierd worden. Let wel: potentiële kosten. Ook als er niks aan de hand is.

Uiteraard gaan de kosten voor taxateurs omhoog en zo’n bouwkundige komt ook niet voor niets op bezoek. En dan vinden we het een wonder dat alles duurder wordt…

Contact

Stuur ons een bericht

Heb je een vraag? Stuur ons een bericht of neem telefonisch contact met ons op.

043 204 15 43 info@vindmakelaardij.nl 0478 70 05 10
  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Je gebruikt een verouderde webbrowser

Deze website maakt gebruik van moderne technieken die niet worden ondersteund door jouw webbrowser. Update mijn webbrowser

×